7 Eylül 2012 Cuma

İşte iPhone 5 ve iPhone 4 Arasındaki Fark


iPhone 5′e ait olduğu iddia edilen yeni resimlerde iPhone 4 ve 3GS arasındaki farklar görülebiliyor.
Şu sıralar gündem IFA 2012′de tanıtılan ürünlere kaymış olsa da yeni iPhone’a dair söylentiler bitmek bilmiyor. Bugün ortaya çıkan yeni fotoğraflar da iPhone’a gündemde bir yer kazandırmayı başardı. Yine Çin’de çekilen fakat internet dünyasına bir Fransız sitesi üzerinden yayılan resimlerde iPhone 5, iPhone 4 ve iPhone 3GS ile yanyana görülüyor.
Daha önce de iPhone 4 ve iPhone 5′i kıyaslayan bazı fotoğraflar ortaya çıkmıştı. Bu fotoğraflar yeni iPhone’un eski modele göre daha uzun ve büyük ekranlı olacağını gösteriyordu. Fakat cihazın inceliğine dair net bir karşılaştırmaya rastlamamıştık. Nihayet bugün ortaya çıkan resimlerde yeni iPhone’un ince yapısı da görülebiliyor.
Fotoğraflara bakılırsa yeni iPhone, iPhone 4′e göre çok daha ince. iPhone 4/4S’te alüminyum çerçevenin üzerinde bir çıkıntı bulunurken yeni modelde bu çıkıntı görülmüyor. Dolayısıyla hem ön bölümden hem de arka bölümden ciddi bir incelme gerçekleşiyor.
Bunun yanında yeni iPhone’un arka bölümünü gösteren fotoğraflarda ise daha küçük kamera bölümü dikkat çekiyor. Arka kapağın orta bölümü ise yüksek olasılıkla alüminyumdan imal edilmiş. Bu fotoğrafta uzunluk açısından da fark olduğu görülüyor.
Temel tasarım aynı olsa da yeni iPhone daha uzun görünüyor. Bu sebeple daha dikdörtgen ve 16:9 oranına yakın bir ekrana sahip.
iPhone 4′e kıyasla uzunluk farkı net biçimde görülüyor. Tasarım ise neredeyse birebir aynı.
iPhone 3GS ve iPhone 5 kıyaslanmayacak kadar farklı ürünler
iPhone 4 ve iPhone 5′in arka tasarımı ise oldukça farklı. iPhone 4′te komple cam bulunurken yeni iPhone’un orta bölümü alüminyum gibi görünüyor.
Arka bölümde dikkat çeken bir başka nokta ise kameranın küçülmüş olması. Hem kamera bölümü hem flaş, eski modele göre daha küçük.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder